O Nas

Witamy na stronie poświęconej Mercedesowi Klasy G w wersji militarnej, produkowanej do dnia dzisiejszego przez austriacką firmę Puch na potrzeby Armii Niemieckiej.

Sam Mercedes „Wolf” nadaje się wyśmienicie zarówno do jazdy codziennej jak i wypraw weekendowych na łono natury. W Europie auto jest kupowane najczęściej przez myśliwych, zapaleńców jazdy terenowej, rolników, weterynarzy czy osoby mieszkające w trudnych warunkach topograficznych. Stanowi wyśmienitą bazę do wszelkiego rodzaju przeróbek na tzw. „Funcar’s” czy auto robocze.

Ze względu na ciągłą produkcję Mercedesa G w praktycznie niezmienionej formie od ponad 30 lat, ogólną dostępność części zamiennych, purytański charakter i niesamowitą niezawodność należy on bezsprzecznie do najlepszych samochodów świata.

„Wilk” nie posiada żadnych wygód, systemów elektronicznych i różnego typu udziwnień, które podczas jazdy w ekstremalnych warunkach najczęściej zawodzą. W czasach anomalii pogodowych oraz wielu konfliktów w różnych stronach świata wydaje się nieodzownym posiadanie pojazdu, którego można naprawić przysłowiowym młotkiem i drutem, który może być zasilany nawet zwykłym olejem pochodzenia roślinnego i który po 17 latach służby w wojsku nie traci a zyskuje na wartości.

Ciekawostka: Niemiecka Bundeswehra płaciła na początku lat 90 tych ponad 40 tys DM (czyli ok. 22 Tys EUR) za Wolfa w wersji podstawowej – obecnie cena oryginalnego egzemplarza z przebiegiem ok 1000km wynosi grubo ponad 20 tys. EUR i ciągle rośnie.

Auta oferowane przez naszą firmę pochodzą z niemieckiej armii, która kładzie bardzo duży nacisk na regularność przeglądów i dbałość o swój park maszynowy, co powoduje, że klient otrzymuje pojazd w idealnym stanie technicznym, nadającym się do dalszej eksploatacji lub ewentualnych przeróbek.

Już wkrótce poszerzymy naszą ofertę o Wolfy, które będzie można wypożyczyć i przekonać się na własnej skórze ile są warte…

Zapraszam i pozdrawiam
Rafał Waliłko
WALLRAV Sp. z o.o.
Prezes Zarządu

G-FORCE1
RAV73